Ar mai fi o solutie de start in ordinea calificarilor.Solutie care eu zic ca e destul de simpla si am vazut-o ca functioneaza in diferite sesiuni online jucate.Si anume...sa se faca frumos sesiunea de cursa cu 40 de ture(cu fastest time first on the grid) si sa se intre pe traseu in ordinea in care ne-am calificat.Intra primul calificat-Go to track...da "free run" si iasa pe traseu dar nu termina o tura completa ci se opeste pe la mijlocul traseului,dupa care intra al 2-lea...se duce pe traseu si se opreste in spatele primului si tot asa pana intra toti.Dupa care se da start race si ne va pune la start in ordinea in care eram asezati in free run inainte.e f usor si toata treaba nu ar dura mai mult de 5 minute.
Avantajul e ca daca se deconecteaza careva nu mai tb sa dam iara start la cursa de 1 tura si dupaia iara la cea de 40,e deajuns sa iesim toti in looby pana reintra cel care sa deconectat,dupa care reintram din nou pe traseu in aceeasi ordine.
Eu zic ca am putea incerca si faza asta sa vedem macar daca functioneaza asa de proba data viitoare.