Single post: Care sunt cele mai bune casti in-ear?

  1. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pana la urma m-am multumit cu Sennheiser MM 70i (care are si butoane pt. iPhone/iPod), plus microfon (de o calitate exceptionala as spune - multi mi-au zis ca se aude mai bine cu microfonul acela decat vorbind la iPhone 4). Raspund in frecventa de 18 - 22.000 Hz, 16 Ohm, 106dB. Le-am luat dupa ce am facut test pe vreo 30 de casti... M-au multumit si ca pret (fiind undeva pe la 50 EUR) iar ca putere, basi, inalte... sunt superbe. Atentie insa, sunt genul de casti intrauriculare, unde foarte mult conteaza ce "adaptor" folosesti pentru a se potrivi perfect cu urechea ta. Eu de exp. initial m-am speriat cand n-am auzit pic de basi... dupa ceva incercari insa am ramas "WOW". Iar noise cancelingul este superb. Cred ca si in avion zgomotul de afara tinde spre zero. In plus, am ramas socat de puterea micutelor. Sunt printre primele casti la care cu greu suport volumul la 100% pe iPhone 4, pentru ca sunt prea puternice. Anyway, mai multe detalii pe pagina oficiala:

    Sennheiser Worldwide - MM 70i

    Si acum, sa va povestesc despre castile pe care le pot numi cu siguranta "Best Bang for a Buck!". Printre testele mele, am dat si de modelul Sennheiser MX 271. Care la prima vedere nu au nimic special. Nu au microfon, nu au carry case, nu au telecomanda... vin cu un singur set de bureti si conector golden plated la 90 grade. Dar maaan, la 5 EUR, am ramas socat de ce pot micutele astea. Pot sa spun ca la banii astia, sunt chiar si peste castile originale de la iPod/iPhone... Ceva mai puternice, basul mai sustinut... Raspund in frecventa de 19 - 20.000 Hz, 16 Ohm, 118dB. Ce sa zic, ignorati toate porcariile de pe piata sub 20 EUR si incercati jucariile astea. Arata si foarte bine pentru banii pe care-i dati. Trust me, n-o sa va para rau!

    Sennheiser Worldwide - MX 271
    Attached Images Attached Images mm_70i_zoom.jpg mm-70i-new_product.jpg mx271_new.jpg mx271_detail.jpg