destul de interesant video-ul de mai sus. Imi place ca s-a discutat si despre Morrowind care intr-adevar parca nici nu face parte 100% din seria The Elders Scroll pt ca parea mai alien like.

Imi place de asemenea ca au decis sa adauge ceva mai mult realism gen gatitul mancarii (raw/cooked food) si realism lumii: in sfarsit NPC-urile nu vor sta ca mortii toata ziua la locul lor si vor incepe in sfarsit sa lucreze si sa ofere o atmosfera mai puternica de RPG. Chestia asta se intalnea inca din Gothic 1 care s-a lansat in `99 da se pare ca cei de la Bethesda abea acum s-au gandit sa o puna si ei in practica.

Oricum abea astept sa apara jocu asta ca mi s-a facut un chef de RPG-uri . In ziua de azi tot mai putine RPG-uri classice apar . Nu vreau RPG cu pistoale, lasere, nave spatiale, masini de teren sau alte chestii de genu. Vreau sabii si sageti, vraji si summoning-uri, dragoni si demoni si toate celelalte elemente intalnite in jocuri precum: Gothic, Demon's Souls, seria TES (adevaratele Role Playing Game-uri)