Quote Originally Posted by Venom View Post
@Donely, stau cateodata si ma intreb: esti cumva membru in vreunul din partidele USL? Esti platit pentru lobby? Te uiti prea mult la Realitatea si Antena 3? Ai ceva cu tara asta?
Nu, dar tu faci parte cumva din PDL ? In familie ai pensionari sau bugetari ? Traiesti bine in Romania cumva ? Te uiti numai LABE 1 ? Trebuie cumva sa fiu de acord cu "masurile de dreapta" si cu partidul care conduce tara asta ? Ti se pare ca tara asta nu merge bine, pentru ca mai sunt si oameni care nu sunt de acord cu politica dusa de partidul de guvernare ? Vad ca esti nascut in 1982 ! La revolutie aveai 7 ani. Ti se pare ca cei care guverneaza acum sunt servitorii nostri sau nu fac altceva decat sa isi afiseze cu nerusinare opulenta ? Sti sa faci diferenta intre comunism si capitalism, intre dictatura si libertate ? Sti cumva ce inseamna in limba latina cuvintele "minister, ministro" de unde vine si cuvantul ministru din ziua de astazi ? Crezi ca cei care sunt acum ministrii din partidul de guvernamant inteleg sensul cuvantului anterior mentionat ? Iti place cum traieste romanul de astazi ? Ai cumva in familie vre-un strabunic, bunic sau tata care a luptat intr-unul din cele doua raboaie mondiale, pentru tara asta de care isi bat nenorocitii astia joc acum? Am multe intrebari sa iti spun dar nu cred ca am cui. Te rog mult, daca nu te intereseaza thread-ul asta nu mai intra pe el. NU cred ca este pentru tine.

PS. Da, am ceva cu tara asta si anume sa o vad scapata odata pentru totdeauna, de jogodiile care o conduc acum. Ma uit la semnatura ta si sunt sigur ca nu sti care este sensul acelei cugetari si nici nu rezonezi cu ea. Sti doar ca este emanata de un actor intr-un film Sti ce inseamna cuvantul "Lobby" ? Folosesti cuvinte la moda, dar habar nu ai ce inseamna si in ce context se folosesc.