Quote Originally Posted by beugen2001 View Post
Nu stiu cum ai dedus ca ar fi plin de ura prin simplul fapt ca am aratat unde s-a ajuns cu cainii comunitari in ziua de azi,ok sunt deacord cu tine ca nu e vina lor ci a guvernarii insa alta solutie nu cred ca ar exista din pacate pentru ele decat eutanasierea(avand in vedere numarul enorm) sau in cel mai bun caz dat un ultimatum pentru toti iubitorii de animale sa-si ia acasa cate unul.Si bineinteles cainii sau inmultit tot datorita cetatenilor romani care ii abandoneaza pe strazi,sunt multe astfel de cazuri in care oamenii isi urca animalele in masini si ii lasa in celalalt capat al orasului.De ce?Pai din cauza ca is dobitoci si nu stiu ca unui animal trebuie sa-i acorzi aceasi atentie ca si unui om altfel te trezesti ca iti mananca gainile,ataca copiii si chiar stapanul.
Nu vreau sa se intaleaga ca nu iubesc cainii,am si eu unul si chiar si o pisica avand in vedere ca stau la casa si am unde sa-i tin dar cu cei vagabonzi trebuie gasit imediat o solutie pana si Biblia spune ca Dumnezeu a facut omul ca incoronare a creatiei sa stapaneasca peste tot.
Deja atitudinea ta este una pertinenta si vad un alt om. Exista metode mai umane sterlizarea, adoptia, numai exmplarele batrane si bolnave eutanasiate. Chestia cu biblia si creatia divina cum ca, Omul ar fi lasat pe pamant sa stapaneasca tot, ma lasa rece. In numele bisericii s-au comis cele mai mari atrocitati din vremea inchizitiei. Specia umana este cea mai distructiva specie fiind dominanata pe pamant, restul de vietuitoare fiind la cheremul ei. Din cauza speciei umane, dispar definitiv zilnic cateva specii de vietuitoare pe glob. Trist si jalnic chiar si pentru cine mai crede tot ce scrie in biblie.