Well... desi mai este ENORM de mult de lucru la site... am decis sa ne tinem de cuvant si sa dam drumul la site pe 1 Iunie... chiar daca este departe de a fi finalizat.

Din pacate, dupa aproape 3 zile de nesomn am realizat ce nebunie au facut din vB 4.x... Practic au schimbat tot. Niciun addon/plugin/style... nimic nu mai este compatibil cu vB 3.x. Pana si limbajul de programare difera...

Dar, sa nu ne plangem. Ideea este ca macar l-am adus la un punct functional, si dupa sute de SMS-uri, mailuri, telefoane... am zis ca e mai bine sa lasam forumul sa functioneze, chiar daca mai este inca de lucru. Stiu ca nu este ce am dorit, dar usurel le rezolvam pe toate. Cei care sunt deranjati de faptul ca am trecut la un "light style", nu va faceti probleme... The old look will be back. Dar de data aceasta vom avea clar 2 style-uri de baza (light & dark), plus suport pentru Android/iOS, plus un style super minimalist pentru telefoane mai vechi.

In timp ce eu ma voi duce sa pic... am marea rugaminte sa testati functiile disponibile si sa postati problemele intalnite pe http://www.consolegames.ro/forum/f51...problema-site/. Orice sugestie este binevenita...

Sistemul de Experience va trebui recalculat, asa ca momentan ignorati-l. Acum aveti si Trader rating, dar trebuie sa mai facem ceva tweaks pe acolo. Video Directory a devenit acum media-library unde puteti da chiar voi Submit la filmulete. Din pacate momentan embedd-ul de GameTrailers nu functioneaza...

In profiluri acum va puteti adauga id-ul de PSN, Xbox Live, XFire, Wii, Steam id si Raptr... pentru fiecare din ele generandu-se card pe pagina profilului vostru.

Ah, sa nu uit. User CP a devenit acum Settings. Sper ca si noul Gallery sa fie mai ok: Album Gallery. Gata... nu va mai retin acum... Ne cerem inca odata scuze pentru downtime si promitem ca in cel mai scurt timp sa aveti toate features-urile up and running. Happy browsing!