Single post: Call of Duty: Elite?

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Call of Duty: Elite?

    Activision a anuntat zilele trecute un nou serviciu de subscriptie pentru jocurile din seria CoD, Call of Duty: Elite. Eu sincer am fost luat putin prin surprindere de catre aceasta stire, bine probabil si pentru ca nu am mai fost la curent cu ce se intampla in industria jocurilor in ultima vreme, dar CoD: Elite, ce vrea sa fie mai exact? Din start vreau sa va zic ca publisherul are numai cuvinte de lauda la acest "innovative new online service" si ca a fost creat de la zero de catre noul studiou COD, Beachhead.

    Potrivit declaratiei de presa ce a insotit acest anunt, Elite va inregistra tot ce tine de cariera unui jucator de CoD, fiecare joc, fiecare kill, progresul pe care il face fiecare jucator, medalile pe care le deblocheaza, pe scurt un CV complet. Interesant, seria devine din ce in ce mai competitiva, un lucru bun atat pentru gameri, stiti voi aia care se bat cu pumnul in piept ca sunt cei mai tari, dar si pentru publisher, vanzari din ce in ce mai mari. Serviciul va putea fi accesat de pe aproape orice, consola, tableta, PC, telefon, va va fi foarte usor sa va laudati cat de buni sunteti la CoD oriunde ati fi.

    Partea cea mai importanta a stirii am lasat-o la sfarsit, Activison ne promite ca cele mai importante features ale serviciului vor ramane gratis, iar multiplayerul va la fel ca inainte, adica moca (depinde ce consola ai). In vara aceasta va fi si un Beta al lui Elite, insa veti avea nevoie de jocul Black Ops. Daca vreti sa va inscrieti accesati urmatorul link: Call of Duty�: Elite.
    Attached Images Attached Images codelite.jpg