Single post: Totul despre pesti si acvarii

  1. #23 SP
    Junior Member Cosmin_je's Avatar
    temperatura o am de 25 26 ..ti-am zis ca pozele cu agvariu mare sunt mai de la inceput acum am mult mai multe plante.scoicele le-am scos de mult mai am doi corli (afecteaza si aia)mie nu mi-au murit pestii din cauza apei sau a temperaturii .le-am scos pompa de are o data si deaia au murit dar in rest se dezvolta si cresc foarte bine .si vad ca si rechinii sau adaptat,ei au fost tinuti intr-un mediu intrunecat si cred ca problema lor era lumina si miscarile de laga agvariu adica cand ma duceam sa le dau mancare sau sa ma uit la ei se asundeau,acum au inceput sa inoate mai bine si nu pre se mai feresc de mine cand le aprind lumina se mai ascundd 23 min si dupaia ies,si orcum agvariu mare cum este mai intunecat, am facut lumina sa bata numai in 3 sferturi din el si in coltu intrunecat sunt multe plante si dese unde stau sanitarii,o sa iti urmesz sfatu sa le fac si toate testele aceelea,si sa vedem .si in legatura cu planta aceea covras as fce orice modificare in agvariu ca sa o am.la fun e un strat de pietrisi foarte mic un pic mai mare ca nisipu la suprafata sunt pietricele mai mari si stratu tottal e de aproape 5 cm.dar problema e de unde fac rost de planta aceea.

    mai aveam niste poze pe aici si ma=m gandit sa le postez..oscarii nu ii mai am ia-m avut cand erau pui si cand u crscut ia-m maritat ca nu mai aveau loc in agvariu.adica lor le trebuia vreo 500 l scalrul acela nu il mai am era prea agresiv cu celalti pesti.am posta un mascul de gupy as vrea sa mai gasesc asa ceva
    Attached Images Attached Images image031.jpg 29-08-08_2127.jpg 13-05-08_1829.jpg 16-07-08_2243.jpg 14-10-08_0035.jpg 18-04-08_0644.jpg