frate, nu trebuie sa tipi - ma refeream la Razvan
Hmm, cred ca aceasta conferinta a ridicat mai multe intrebari decat a raspuns. Pe de-o parte, sincer m-a entuziasmat noul controlller - e simpatic tare, chiar mi-a starnit interesul pt a achizitiona consola. pe de alta parte, vorba lui Nefraim - nu stiu cat de ergonomic e controller-ul asta. Si mia important - dupa ce trece entuziasmul, cand stau si analizez la rece - defapt ,ce aduce nou controlller-ul asta ? prin ce imbunatateste gamingul ? Ca sincer nu m-am prins. Da e super fain ca poti vorbi la telefon, poti juca dame, il poti lua in dormitor sa joci cand familia se uita la telenovele, dar...legat de gaming efectiv - ce aduce nou ?
In al doilea rand - controller-ul asta va fi scump, ceea ce inseamna ca hardware-ul nu va fi tocmai grozav, pt a balansa cheltuielile -probabi lcomparabil cu ps3 sau cu vreo 50%. Si asta nu e bine deloc - pt ca la anu cand apare wiiu Sony va prezenta noua consola - ps4 - si atunci wiiu s-ar putea sa para din nou jalnica, din nou in urma, probleme cu 3rd parties... Dar totusi sa auzim de specificatii.