Salut, ma gandesc sa imi iau un nou tv si am nevoie de niste pareri. Ideea e urmatoarea: vreau o plasma de la Panasonic de 42'. Problema e ca am gasit nu mai putin de 5 modele, si nu stiu ce sa aleg . Deci, daca aveti vreunul din aceste modele, sau va pricepeti la tv-uri, m-ar ajuta mult niste sfaturi.
Modele:
- TX-P42G10
- TX-P42S20
- TX-P42GT20
- TX-P42U30
- TX-P42S30

G10 e cel mai vechi, dar cand a iesit a primit niste reviewuri foarte bune - era considerat o bijuterie.
U30 e cel mai ieftin, dar si entry level. Plus ca la specificatii spune 900 lines (in miscare) - ma rog am auzit ca asta nu prea conteaza, dar ma ingrijoreaza mai mult faptul ca s-ar putea sa aiba un procesor mai slab decat restul (asta e o presupunere).
GT20: cel mai scump, dar are 3D. Acum - 3Dul il lasam momentan deoaparte - ma intereseaza ca si calitate a imaginii. Ma gandesc ca e mai buna, dar cu cat ? pt ca s-ar putea ca in practica diferenta sa nu se prea simta, iar pretul e cu 50% mai mare decat U30.
Din nreview-uri de pe net am gasit asa: G10 si GT20 sunt foarte bune, S20 e bun, iar despre celelalte 2 nu am gasit apropape nimic (sunt noi).

Voi ce parere aveti ? Merci mult.