Cu ideea de best of both worlds sunt de acord si eu, caci sunt in aceiasi situatia.Dar daca mentionez ca PC-ul nu e asa expensive si asa de rahat cum zic altii sunt considerat fanboy...lol.Nu facusem un versus, doar am corectat o afirmatie incorecta care poate induce in eroare.
Da, stiu ca multe jocuri apar doar pe ps3 sau ps3/xbox si nu si PC.Tocmai de aceia mi-am cumparat un PS3.
Ideea pe care vroiam s-o sustin este urmatoarea.Multa vreme am avut si eu doar PS3, si un PC de abia verificam mailu si eramde aceiasi parere, ca PC-urile sunt prea scumpe si nu ai de ce sa iti iei unu, caci consola e mult mai buna.Dupa ce mi-am luat un PC capabil de gaming am ealizat ca nu este asa rau.Unele jocuri sunt mai bine jucate pe PC, altele pe console.See, no fighting, no VS. Personal, spre exemplu SSF4 Arcade Edition il voi achizitiona pe PS3 ,insa Skyrim il voi cumpara pe PC, deoarece, in opinia mea personala(deci alta persoana poate fi sau nu de caord cu aceasta opinie/parere), jocurile sunt mai bune (din diverse motive, gen faptul ca am multi prieteni pe PS3 pentru SSF4)pe platformele alese.

Nu consider ca am starnit in nici un fel un flame war sau PC vs PS3 discussion, neinsultand nici una din cele 2 parti, si nici nu vad de ce as face-o, ca apartin de ambele, dar dar nu tin in mod special cu nici una.Pe care se lanseaza produsul mai bun, pe aia il cumpar.