angellicus: nu-i nici-o problema daca nu ai reusit sa comanzi cu ajutorul bannerului, desi in mod normal e automat, doar trebuie sa dai click pe bannerul emag de la noi, dupa care sa-ti cauti ce ai nevoie. Nu-i nimic, alta data! Bafta cu laptopul!

andreicristian9: sincer, ti-as recomanda un iPad2. Mult mai usor, mai rapid, mai usor de folosit, tine bateria mai mult. Ai mii de jocuri, sute de mii de aplicatii... browsing (mai ales daca-ti iei un 3G) oriunde. Daca ai RDS iti iei SIM-ul de la ei moka si uite asa ai si net pe iPad free. Ca sa nu mai vorbim de faptul ca daca iei un stylus, atunci chiar inlocuiesti complet hartiile... Eu de cand cu iPad2 am renuntat complet la laptop (dar mai am desktop-ul, desigur). Cat despre spatiu, nu-i problema, ca poti conecta HDD extern, stick usb, etc...

Dar daca totusi vrei un laptop mai mic si puternic, mie asta mi se pare superb. Atentie insa ca nu are DVDRW (dar poti folosi unul extern, sau totul pe USB stick). Cu i5, tot asa, HDD de 7200RPM de 500GB. Singurul downsize e ca nu e conceput pt. gaming, fiind cu video onboard. De-asta e si asa mic (si are doar 1.5Kg, fata de i7-ul de mai sus care are 3Kg) Daca insa vrei si gaming, atunci mergi pe asa ceva. Pacat ca nu are HDD de 7200 RPM... eventual mai cautam (sau ti-l upgradezi)