Quote Originally Posted by Vik View Post
Toate bune si frumoase, merge treaba ca unsa cu noile mele achizitii, dar din pacate simt TH prea puternic. Ma rupe efectiv si sunt fumator de analogice Marlboro. Ma gandesc sa iau pentru diluare Glicerina Vegetala. Aveti alte propuneri?
Din cate observ eu pe link-ul dat de tine, aceea e o glicerina care se foloseste in scopuri cosmetice. Nu stiu daca e buna pentru "aburit".
Ia-ti lichid cu nivel zero de nicotina(exista pentru toate aromele pe care ti le-ai comandat) si combina cu ceea ce ai tu. O iei din aproape in aproape. Incepi cu cateva picaturi la un flacon de 10ml, apoi testezi sa vezi la ce nivel de tarie a coborat(adica sa simti in piept taria, atat cat sa-ti placa) si tot asa o tii. Daca observi ca in continuare e tot prea tare pentru tine, mai adaugi picaturi de nivel zero. Dar atentie, ca acelasi nivel de nicotina se simte diferit ca tarie, in functie de atomizorul utilizat. De exemplu, la acelasi nivel de tarie, cu "dual-coil" se simte muuult mai puternic decat la toate celelalte. De asemenea, cu carto-LR sau cu atomizoare-LR se simte mai pregnant taria, decat la atomizoarele clasice.