Quote Originally Posted by Sosetila View Post
Nu cred ca o sa-l scoata in acelasi timp cu WiiU,deoarece trebuie sa studieze consola,marketul etc.
Si pufy,te rog,in caz ca nu ai wii,nu spune nimic de exclusivitati,deoarece singurile exclusivitati sunt:super mario galaxy 1&2,the legend of zelda twilight princess(desii acesta mi s-a parut cel mai plictisitor joc din serie,daca vream sa fiu un lup si sa stea o creatura enervanta pe mine ma jucam okami),metroid trilogy&other M si donkey kong country returns.
Deci pana la urma "exclusivitatile" de la nintendo le putem numara pe degete,si daca luam in comparatie cu alte titluri care nu au fost scoase pe wii sunt relativ putine.

Sunt total de acord cu tine desi imi spui sa nu-mi dau cu parerea.Stiu exclusivitatile de la Wii deoarece cand m-am decis am analizat totul in fiecare aspect.Fiecare om are gusturi diferite ,unii prefera casual altii prefera "hardcore".Wii este pentru casual si a avut vanzari foarte bune la exclusivitatile sale.
Microsoft care are titluri bune a incercat sa atraga sa atraga multimea casual si a reusit cu Kinect precum si Sony cu Move dar aici este alta mancare de peste.
WiiU vrea sa atraga atat casual cat si hardcore si probabil va reusi deoarece cat mai multi develepori sunt interesati de noua consola si fii sigur ca vor scoate exclusivitati pentru consola.