Ok,so let's make things clear.Eu sunt-relativ-nou cu PS2-ul si unul dintre motivele pentru care am creat acest thread e ca sa stiu de ce sa ma feresc.Fiecare va spune ce joc este dezamagitor/frustrant si de ce.
Deci,voi incepe eu.
Cel mai frustrant si totodata cel mai dezamagitor joc de PS2 pe care il am este Dragon Ball Z:Budokai Tenkaichi 3.Culmea este ca nu e un joc rau;are grafica buna,gameplay solid,f.mult content si este extrem de fun cand ai pe cineva cu care sa joci.Problema mea cu jocul asta?CPU-ul.
Nu am mai jucat niciodata impotriva unui AI atat de previzibil.Frustrant este ca pot sa ghicesc exact momentul,miscarea speciala,si felul in care AI-ul va actiona,stiind ca nu-l pot opriCa si in alte jocuri fighting,exista multe momente in care esti vulnerabil,iar CPU-ul se foloseste DOAR de aceste momente ca sa ma atace NUMAI cu miscari speciale.Si asa,un pic cate un pic,se face spam,eu urasc spamul si imi vine sa arunc jocul pe geam cateodata.A fost dezamagitor pentru ca stiam de grafica,gameplay si content dinainte sa cumpar jocul,si cand am aflat ca nu ma pot bucura de nici una dintre ele cum trebuie din cauza CPU-ului normal ca am fost dezamagit.

Your turn!