Single post: R.I.P. Steve Jobs

  1. #5 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar

    Steve Jobs nu mai este printre noi

    Imi pare rau ca postez asa o stire, insa consider ca omul, Steve Jobs, este o personalitate mult prea importanta pentru acest secol, o legenda ce a schimbat vietile tutuor in mai bine, cred eu, pentru a fi data uitarii. Pentru cei care nu stiu, desi nu cred ca exista cineva, Steve Jobs a fost co-fondatorul si presedintele consiliului de administratie, functie din care a demisionat recent, al Apple, datorita acestui geniu, noi utilizatorii, avem o viata mai usoara si mai placuta, tot el, alaturi de alti grei ai lumii IT, au pus bazele PC-ului (personal computer) asa cum il stim noi astazi, revolutia numita Apple exista si se extinde tot datorita acestei minti sclipitoare. "Suntem profund indurerati sa va anuntam ca Steve Jobs a decedat. Stralucirea lui Steve, pasiunea si energia sa au reprezentat sursa a nenumarate inovatii care imbogatesc si imbunatatesc vietile noastre. Lumea este incomensurabil mai buna datorita lui Steve", citat dintr-un comunicat de presa Apple.Ca si tribut pentru realizarile sale fara precedent Apple a modificat pagina de start a site-ului oficial apple.com. Aveti mai jos link-urile cu sursa stirii si cu pagina de comemorare.

    Apple - Remembering Steve Jobs
    BREAKING: Steve Jobs Has Died
    Attached Images Attached Images t_hero.jpg