Quote Originally Posted by BloodSamurai View Post
DA. Poti rula filme axi, xvid cu subtitrare si daca ai modata doar memoria cardul. O memorie modata soft cu FREEMCBoot care are si SMS. Conectezi un usb stick (cred ca trebuie sa il formatezi fat32, unele usb stickuri nu sunt recunoscute de ps 2) cu un avi pe el. Vezi ca subtitrarea trebuie sa aiba excat numele filmului ca sa o incarce automat, restu e distractie Marirea scrisului, tipului fontului, il coloreaza in functie daca e italic etc (exemplu la un film scrisul italic era dialogul persoanei care era ascunsa de un zid [nu o vedeai] si aparea colorat verde iar dialogul persoanelor pe care le vedeai era colorat cu galben ). Faza cu subtitrarea galbena dupa mine e cea mai buna , multe filme de pe dvd-uri originale japan (am copii) au subtitrarile galbene si la efect se citesc mai usor decat subtitrarile standard albe.

Eu am folosit Freemcboot ca sa rulez filme avi cand aveam stricat DVD-playerul-TV. Si culmea la unele xviduri rippuite de anumiti ripperi (nu mai stiu exact) la care se vedeau cel mai bine pe PC nu le rula DVD sau le rula dar nu era audio (Ciudat ca nu era cu 5.1 sau 7.1 audio xvidul) DAR PS2 Slim le citea pe toate si era flawless videoul.

Cauta siteul oficial FreeMCboot si iti arata tot cum sa instalezi.
Poti rula SMS pe orice consola modata (indiferent daca e modata cu MC - cu freeMC Boot - sau cu modchip). Iar subtitrarea la un film o poti incarca si daca nu are acelasi nume cu filmul (o incarci manual, apasand tasta cerc in timp ce esti pe filmul ce vrei sa-l rulezi). In plus poti vedea filme si in retea daca faci retea cu un PC. Vezi pe net Simple Media System.