Quote Originally Posted by blondutzu View Post
Tind sa te contrazic. Impresia mea e ca spre Android se duce lumea cu capul inainte fara sa stie de ce. De ce zic asta:
Iphone = consola
Android = PC

Pe hartie un Android poate avea specsuri de nshpe mii de ori mai tari ca ultimul iPhone. Totusi, cand incepi sa le utilizezi observi ca Androidul cam scartaie (ii mai schimbi un ROM, mai bagi un lagfix, il mai tunezi un pic) in timp ce un iPhone simply works. Ultimul exemplu cred ca e iPhone 4S care desi e mai slab ca un S2 ca specs din primele teste reiese ca e mult mai rapid. Intotdeauna am fost de parere ca un soft bun > un hardware bun.
De aceea pe langa fan Apple mai sunt si fan Valve care isi optimizeaza jocurile demential.

Banuiti cu cine am votat
Crezi ? mai verifica ... 200MHz in minus la iPhone 4S fata de HTC Sensation / Samsung SII ... si asta ar fi tot ceea ce se poate lua in calcul. Deci este cam mult spus " ... poate avea specsuri de nshpe mii de ori mai tari ..." Intradevar se pare ca-n bechmark-uri, in mare masura iPhone 4S este mai rapid totusi una sint bench-urile sintetice alta este utilizarea de zi cu zi. Comparatia cu SII este jenanta, Samsung este recunoscut pentru proasta implementare a OS-ului.

Eu am HTC Desire HD care, tot ca si iPhone, simply works. Ba chiar mai mult, odata cu update-ul la 2.3.x Gingerbread am avut placerea sa observ ca simply works better. Singura nemultumire este acumulatorul dar incerc sa traiesc cu ea si sa sper la mai bine.

Nu sint fanboy nici Apple dar nici HTC, Samsung nici ca intra in calcul . Cu toate ca am HTC, am respect si pentru Apple. Asa ca sper sa se inteleaga pozitia impartiala.