Cat se poate de reala (nu mi-am dat seama decat acum ca am postat aiurea )

Oricum mi-ar place sa pot aplica aceasta metoda cand:

1. banca la cu care am facut un contract a introdus un comision de 5 RON la depunere in cont (eu trebuie sa fac 120 depuneri x 5 ron ... calculati si voi cati bani se duc pe apa sambetei) desi in contrat nu era specificat nimic (Decat evident clauza ca banca poate face ce vrea si eu trebuie sa o sug)

2. in fata lui boc/basescu/pogea - care au decis peste noapte sa taie toate sporurile si astfel salarium meu a scazut cu 20 % desi ma duc ca boul la servici in weekend si fac ore suplimentare pentru ca asa vor ei

3. in fata doctorilor care iti cer spaga de la obraz ca sa te consulte/etc desi mie din salariu imi opreste 180 EU lunar pentru asigurari (De tot felul) si fiind tanar nu vad doctorul nici macar 1 data la 2-3 ani.

4. in fata politistilor din trafic care in loc sa dirijeze intersectiile aglomerate stau frumos pe stradute si te amenteaza (iti retin permisul) pentru ca ai trecut pe rosu, desi erai deja in mijlocul intersectiei si trebuia sa dai prioritate masinilor care veneau din dreapta (dupa justificarile lor ar fi trebuit sa ramai in intersectie - si luai doar amenda) sau sa astepti (probabil toata viata) sa se degreveze intersectia (desi aceasta nu era blocata - masinile curgeau din sensul opus normal doar s-au oprit la culoarea rosie si atunci s-a putut trece de centrul intersectiei, semafoarele nefiind desincronizate) culmea e ca erau 4 echipaje pe straduta/ 1 echipaj care filma in intersectie (surprinzand soferii) si 1 echipaj pe motor (in caz ca incercai sa fugi) - ca sa nu mai zic ca erau oprite peste 30 autoturisme carora li s-a imputat aceeasi greseala (doar nu erau toti cei 30 soferi NEBUNI sa treaca pe rosu) la fiecare semafor se opreau 4-5 masini pe dreapta pe straduta.

5. as dori sa fac treaba asta celor care au scumpit benzina cand barilul de petrol a sarit la 140 - 160 $ insa au uitat sa o ieftineasca cand aceasta a scazut la 50 $

6. as dori sa fac treaba asta tuturor politicienilor care au afaceri pentru ca e clar ca functia politica este incompatibila cu calitatea de om de afaceri (practic afacerea prospera pentru ca omu e politician nu pentru ca ar fi un "viguros" om de afaceri)

Si probabil ca lista poate continua ...