Quote Originally Posted by hacktester View Post
Oh,you all-mighty Chip Master,da-mi si mie un sfat asa,ca de la master la novice
Am un PS2 9000 modat recent cu modchip.Am o intrebare in legatura cu homebrew-urile.Stiu de uLaunchELF si il folosesc pentru a rula homebrew-urile de pe un HDD extern.Intrebarea mea este:este posibil sa imi pun homebrew-uri pe CD-uri ? Exista vreo metoda valabila pentru toate homebrew-urile(sau macar aproximativ toate)? Eu am vazut un guide pentru emulatoare pe PS2 si un tutorial despre cum se pune SMS Player pe un CD/DVD si am constatat ca unele homebrew-uri le pui pur si simplu pe un CD/DVD,altele iti cer o aplicatie numita CD Gen PS2...Sa inteleg ca unele homebrew-uri trebuie puse NEAPARAT direct pe CD/DVD?Daca metoda cu CDGen PS2 functioneaza cu toate homebrew-urile,sau daca exista o altfel de metoda,eu sunt multumit.
Merci.
Comandante din pacate am pierdut firul cu PS2-ul in ceea ce privesc homebrew-urile. NU m-am ocupat decat de modarea lui

---------- Post added 03-11-2011 at 10:29 AM ----------

Quote Originally Posted by manivellicu View Post
salut, am o problema cu ps3-ul meu. Din cauza unei instalatii electrice defectuoase, am reusit sa ard iesirea HDMI a ps3-ului. Deocamdata consola merge doar pe iesirea multi av. Se poate repara cumva hdmiu, fara a schimba placa de baza? e vorba de un ps3 fat din prima serie de 60 de giga.
Nu am asa ceva sa schimb sau sa repar

---------- Post added 03-11-2011 at 10:30 AM ----------

Quote Originally Posted by serban_bogdan View Post
Salut Don. Sunt din Cluj Napoca. Am un XBOX 360 Slim cu drive 9504 acum 0272 (nu are ultimul dashboard). L-am desfacut si acum nu ii mai merge butonul de eject (cred ca nu am fost atent si i-am stricat panglica). Am comandat panglica si ca sa pot sa il modez asa mai elegant i-am comandat si o placa de baza pt DVD ca sa pot face update la ultimul dashboard. Cat ma costa toata operatiunea daca il trimit la tine (schimbul de panglica si facut update la ultimul dashboard + lt 2.0 cu piesele mele). Ms
150 ron

---------- Post added 03-11-2011 at 10:31 AM ----------

Quote Originally Posted by Luci Musat View Post
salut donely,
te mai ocupi de modare de ps2 fat ? cat mai costa ? multumesc
Cu fat nu