Una peste alta m-a disperat Monkey Money ala Aceeasi firma mai are si Totem Treasure 2, asta parca da mai multe premii.
Jocuri pe iPhone n-or fi ele 10.000 bune, dar tot ai sa te joci un an. Mi-aduc acum aminte de Tetris, Diamond Twister, Fieldrunners (!!), Collapse... astea sunt numai cateva care-mi vin in minte la prima trecere si care am stat de ele sa le termin. Cel putin astea tower defense sunt foarte tari.

Cu control padul respectiv sa mergi dupa tine in buzunar nu cred ca se poate pune problema Dar asa ca chestie.

Auzisem si eu de ideea Apple sa faca sectiune speciala pentru jocurile foarte bine realizate si nu e o idee rea deloc. Numai sa fie corecti si sa nu bage pe "blat"

Apropo de Red Alert (pe care abia il astep, a inceput sa ma prinda si pe mine genul RTS), e deja un joc se numeste Warfare Inc. foarte tare. Nu numai ca are misiunile lui dar mai are si misiuni user-created care sunt foarte misto si multe rau.

Ca o incheire (si acum imi dau seama ca am fost total offtopic si imi cer scuze), sa va uitati care aveti iPhone si la programul iCam. Practic poti sa vezi pe webcamul legat la PC de pe iPhone chiar daca esti conectat pe Edge/3G, nu trebuie neaparat pe WiFi, ai si sunet si cel mai bine e ca merge pe webcam normal nu iti trebuie neaparat IP camera