Quote Originally Posted by MonkY View Post
Te inseli. Tocmai ce au declarat ca pt. Diablo III nu exclud posibilitatea de a fi si pe consolele next-gen. Si tocmai, ca de cand cu cazul arhicunoscut al lui Assasin's Creed (cu vanzari de cel putin 12 ori mai mici pe PC decat pe console), cam toti sufla si in iaurt. Vezi deasemenea si cazul Crysis, care n-a reusit sa intreaca in vanzari pe PC nici cele mai patetice shootere de pe Xbox 360
Aici vorbim de Blizzard, nu de Ubisoft sau mai stiu eu ce companie ce da cu bata in balta la fiecare joc scos.

Quote Originally Posted by MonkY View Post
Cat despre control pe gamepad, stai linistit ca se poate face un sistem ca dintr-o singura miscare de stick sa ai acces la 500 de spell-uri (wheel menu). Nu cred ca au insa posibilitatea tehnica sa treaca totul pe console. A fost gandit din start pe PC (inclusiv servere, optimizare, networking) si asa va muri probabil. Poate la vre-o continuare sau un remake total al jocului... sau poate dupa ce iese addonul si vor vedea daca mai merita sa continue pe engine-ul asta imbatranit.
La faza cu stick-ul, gandeste-te cat de mult ai pierde din viteza jocului. Acum cand ajungi prin cele mai grele instante ai faze la care tre' sa reactionezi la secunda... daca ar fi sa faci asta pe gamepad... Dumnezeu cu mila.

Si daca ar reface jocul de la zero... nu s-ar mai numi WoW, ar iesi in un Bambilici of Warcraft parerea mea.

Quote Originally Posted by MonkY View Post
P.S. Referitor la Conan... este dovada vie ca nu grafica buna face neaparat un joc bun. In cazul WoW insa, e un joc bun, cu grafica slaba (foarte slaba dupa standardele mele) si cu un engine imbatranit. Sa vedem ce pixeli shaderi mai adauga acum... desi cu o floare nu se face primavara
Traim in era in care marketing-ul e la putere, si si-au pierdut toti mintile cu jdemii de 1080p-uri si rezolutii si engine-uri care pot sa-l faca pe Harap Alb musca. Pentru mine feeling-ul unui joc vine din altceva, nu din grafica.