[QUOTE=RaverX;728230]Astea actuale sunt la 1000 dupa o gramada de ieftiniri de la aparitie, ambele console au deja peste 5 ani pe piata. In caz ca n-ai stiut PS3 a costat 600 dolari cand s-a lansat. Apoi s-a tot ieftinit periodic (cam de 2 ori pe an). Ultima reducere a fost de la 299 dolari la 249 dolari.

si eu ce am spus man? $600=1800 ron si ceva...si eu am spus maxim 2000)oricum ai dreptate in privinta performantelor..eu zic ca o placa de 1gb pe 256 rami gddr5 si 2 gb rami plus un procesor de'al lor specific ar trebui sa isi faca treaba..cu toate ca nici o placa de 2Gb video nu ar fi o idee rea.ca sa nu zic ca orice joc care apare de acu incolo p console ar trebui sa fie 1080P nu de alta da mi se vede mie naspa daca nu e asa

---------- Post added 17-11-2011 at 03:58 PM ----------

Quote Originally Posted by mark View Post
Probabil ca Sony va folosi din nou ceva componenta revolutionara gen Cell CPU. Microsoft nu a inovat cu nimic in XBOX360, poate ar fi timpul.
Nu vreau sa incep vreun flame wars sau ceva dar sunt convins 100% ca SONY isi va face treaba asa cum trebuie si cum ne'a obisnuit,doar sunt japonezi ce naiba...sunt curios ce problema va avea insa noul xBox...poate un RROD 2?