Quote Originally Posted by Sandman View Post
Traim in era in care marketing-ul e la putere, si si-au pierdut toti mintile cu jdemii de 1080p-uri si rezolutii si engine-uri care pot sa-l faca pe Harap Alb musca. Pentru mine feeling-ul unui joc vin din altceva, nu din grafica.
Man, asa zic si eu. Sunt de acord cu tine. Am jucat WoW un an si ceva. Dupa care m-am intors la ceea ce pierdusem. Adica jocuri cu feeling, story... Acolo ajunsesem sa farmam, ca sa nu zic mai mult. Stateam sa jucam 3 luni ca sa ne minunam ca prostii ce super scula de item si-a mai luat cutarica, ce epic si-a mai cumparat X.

Dar, nu asta incepuse sa ma deranjeze. Dupa ce am luat o pauza cam lunga, am zis sa ma reantorc (mai ales ca mai aveam prieteni prin WoW). Imi puneam speranta ca de vina era faptul ca ma plictisisem de WoW de prea mult jucat... Si cand mi-am dat seama ca in 2008 a juca MMORPG inseamna sa te uiti la pietre facute din 10 poligoane si partea cea mai "placuta" e sa faci o 30 de minute pe drum... pentru niste questuri repetitive... am zis PASS FOREVER.

Eu ii inteleg pe cei care sunt inca disperati dupa WoW. Bravos lor. E placerea lor, au investit in jocul respectiv. Insa eu unul cand vad grafica din WoW, texturile alea si copacii facuti cu drujba... well... can't play that anymore. And don't get me wrong... am stat la coada pt. jocul ala cand a venit in Romania. Am jucat de nu mai stiam ce-i aia sleep sau food, de era sa-mi pierd si job-ul. Insa din fericire, m-am trezit la realitate.

P.S. In final, zic ca oricine trebuie sa joace macar cateva luni WoW. E bun ca history of gaming, sau o lectie pt. toti astia care in ziua de azi lucreaza la MMORPG-uri. Dar cam atat. Amen.