Quote Originally Posted by RaverX View Post
Sa-ti dau doar un exemplu de serviciul digital: XBOX Live pt XBOX clasic. Nu mai exista din primavara anului 2010. Cine e inteligent stie ce vreau sa zic...
A fost inchis un serviciu online pentru o consola care nu se mai fabrica de vreo 5 ani. Pentru ce sa-l mai tina deschis ? Pentru o mana de oameni ? Serverele alea costa bani, iar daca nu sunt folosite costa bani si nu produc nimic. Hai, fi serios si nu mai exagera fara rost.

Preferati hard-copy, dar alea multe din ele se activeaza fie pe Steam fie pe Origin sau mai stiu eu ce alta platforma. Daca va place atat de mult sa tineti carcase inutile in biblioteca treaba voastra. Si eu am foarte multe jocuri de PC cumparate retail, dar se pune praful pe ele, nu le folosesc absolut deloc. Multe din ele doar le-am desigilat, am activat key-ul si l-am pus in biblioteca, nu m-am mai atins de el.

Am cumparat Far Cry pe Steam, pentru ca varianta retail pe care o aveam cumparata deja necesita dvd-ul in drive in timp ce ma jucam. Si asta nu e singurul exemplu de acest gen.