Stiu ca nu s-a mai postat de un an si ceva, dar am zis sa nu deschid al thread. Imi puteti recomanda un hotel in zona Antalya, adica sudul Turciei sau in Kusadasi? Nu vreau sa coste mai mult de 450-500E/persoana (plecare cam pe 20.06, 5 persoane, 7 nopti, AI,avion), vom face rezervare luna aceasta, sau in februrarie. Ce am gasit pana acum:
-Daima Biz Resort, UAI, Antalya- 443E;
-Aydinbey Gold Dreams, UAI, Alanya- 472E;
-Stone Palace Side, UAI, Side- 476E;
-Club Konakli, AI, Konakli- 491E
---
In 2008 cand nu era criza am fost in Belek la Rixos Premium, sejurul a costat aproape 4000E , daca aveti bani recomand acest resort.Cand am ajuns la hotel ne-au luat bagajele si le-au pus langa usa, dupa ce am completat niste hartii am vrut sa le luam, dar surpriza, nu mai erau acolo...erau deja in camera. Mini barul era umplut dupa ce ieseai din camera , ne uimeau mereu doarece mergeam la masa, cinema sau sala de jocuri si cand ne intorceam il geseam plin. In baie aveau tot felul de creme, geluri de dus, sampoane pt. toate tipurile de par,si de exemplu daca ma spalam si foloseam doar jumatate din sticluta de gel de dus/sampon, a doua zi o schimbau. Restaurantul principal era imens, aveau toate tipurile de mancare, inclusiv romaneasca (erau foarte multi romani), mesele erau in mai multe sali, decorate diferit. La piscina, primeai niste prosopele foarte reci, ca sa ti le pui pe cap, erau in jur de 40-42*C...
Cand te intorceai de la plaja treceai pe langa un fast-food, aveau toate tipurile de shaorma (porc, pui, vita, miel), inghetata turceasca, zeci de topping-uri, tot ce comandai de la room-service era gratuit. Intrarea la aqua park era de asemenea gratuita.
Sper ca nu s-au schimbat lucrurile prea mult de atunci.