... ai sa vezi ca treaba nu sta bine deloc asa cum crezi tu
... concluzia este interesanta numai ca nu am spus ca treaba sta asa de bine, am spus "nu pare a fi un lucru rau". In context inseamna "LA SUPRAFATA pare a fi un lucru bun dar nu sint convins ca in realitate va fi asa".

... cate servicii de asa zisa "urgenta" afiliati politic or sa apara si care o sa suga bani publici
... ti se pare ca am spus altceva ? am spus : cistig de cauza o sa aiba tot nepotului, bunicului, strabunicului, etc ceea ce este fix acelasi lucru, afilierea asta politica cum o numesti este bazata tot pe nepotism, tot nevasta, copii, nepotii, etc ai diversilor "demnitari" (si asta doar pentru ca ei nu pot direct, altfel sa te tii) or sa cistige contractele si de acolo normal ca nu o sa rezulte nimic bun. Despre profesionalism nu este necesar sa discutam, ar fi doar o jignire adusa adevaratilor profesionisti.

Eu oricum sper ca sa se schimbe ceva in bine, in rau se stie deja ce o sa se intimple, vezi "regii asfaltului" ori alte exemple ca avem de unde. Am vorbit experienta, o singura data am avut nevoie de ambulanta si ghici ? functioneaza treaba asa de bine ca am sunat la 01:00 si a ajuns la 02:30 ... ce sa spun ? demential ! daca asta este sistemul care functioneaza ACUM .. jos palaria si no comment !