Quote Originally Posted by Q View Post
Categoric, SMURD este intradevar pe departe cel mai capabil serviciu. Problema este ca de cite ori se vorbeste de urgenta toata lumea se gindeste la SMURD. De ce ? ... pentru ca au fost cel mai bine mediatizati (pe buna dreptate) ca-s Pro si asa mai departe. Insa restul, ce facem cu restul ? ambulate care vin dupa cum bate vintul, sectiile de urgenta din spitale care-s vai de ele, aici din nou am avut experienta cu Spitalul de Urgenta, unde la fel, am asteptat destul de mult timp iar eu nu puteam sa stau in picioare. Sa descriu experienta avut la intrare ? ceva de genul: Ha-da ba, da-te ca tre' sa trec cu asta. Ia zi shafu' (in timp ce statea cu mina intinsa), etc ... degeaba se investeste si se poarta discutii la nivel inalt daca in realitate, la locul faptei, cocalareala este la loc de cinste.

Olee ... a demisionat Arafat . A demonstrat ca are curaj. Ia infruntat pina la capat insa degeaba, hienele au ramas la ciolan. Asta e problema in tara asa, nu e tara ci oamenii, cum se ridica unul sa le spuna ca nu e bine cum procedeaza ori ca trebuiesc corectate anumite lucruri, cum ii dau la cap. Daca nu-l cheama inapoi poti sa-ti ei adio de la intereventie SMURD in 12min.
Stiu ce ai simtit pentru ca sunt trecut prin spitale cu ai mei si adevarul asta este, un sistem la pamant. Arafat a demonstrat ca are "SMURD" in oua vorba lui Mircea Badea . Are mai multe sanse sa lupte cu javrele stand in afara sistemului. Sper ca SMURD sa supravietuiasca
Ce fel de tara este Romania ? Astfel de tara !!