Ceva nu e-n regula in descriere, nu crezi? Nu are personalitate juridica e adevarat, dar e un serviciu GANDIT de Arafat cu oameni angajati ai statului in alte institutii ale statului nu o spun ca pe o incercare de opinie separata, dar daca analizezi cu atentie ce ai scris chiar tu o sa-mi dai dreptate. Arafat a inceput treaba mai devreme de 2006. Desigur ca se vrea prin prezentare sa se elimine orice urma de profit, iar rezultatele acestui serviciu au aratat ca se poate si-n Romania cu banii statului si cu management privat sa existe rezultate, poate printre putinele locuri unde acest monopol nu e hulit de nimeni(oare o mai fi vreo unul?). Spre deosebire de romani Arafat a gandit pe termen lung...insa baietii destepti au mirosit banii ca la asta se rezuma tot. Poate am exagerat eu zicand ca e o firma privata(desi raman la parerea mea ca e), sa-i zicem un ONG(desi si asta e putin deplasat) mai apropiat de ce ar trebui sa-nsemne asa ceva nu doar niste capuse ale bugetului de stat sau refulari de fatada cu ofrande mici ale unor firme sau eventual un oarecare mecenat ce mai rasare din unele firme private din Romania(asta am zis-o urat si offtopic). Deci suntem la nivelul "multumim pentru constructie, noi nu ne-am fi priceput, dar e timpul sa furam ceva si de aici"