Salutare tuturor , am deschis acest topic pentru cei care au intrebari legate de Windows Media Center pe Xbox 360.Deasemenea puteti da sfaturi altora cu privire la acest subiect.
Pentru cei care nu stiu , draga noastra cutie de 360 de grade are integrat in ea suport pentru conectarea la un desktop pc/laptop al carui sistem de operare dispune de Windows Media Center.Acest lucru este folositor daca aveti consola de 4GB sau pur si simplu va este sila sa bagati un disc in consola .Cu ajutorul Media Center , toate fisierele media care le aveti in calculator pot fi accesate cu foarte mare usurinta de pe consola.Deasemenea cu ajutorul unui plugin va este pus la dispozitie un internet browser , care in combinatie cu o tastatura pentru controller este nemaipomenit.Desigur , va trebuie si un calculator "zdravan" ca sa zic asa , deoarece performanta de sharing intre cele 2 dispozitive , depinde de performanta dispozitivelor.
In concluzie Windows Media Center este foarte folositor pentru posesorii de Xbox 360 , si cred ca isi merita un loc aici pe forum , nu neaparat sticky.

Pentru a va conecta cu Xbox 360 la Windows Media Center va trebuiesc urmatoarele:
  1. Desktop/Laptop care are unul dintre sistemele de operare : Windows XP Media Center 2005 , Windows Vista , Windows 7
  2. Router wireless
  3. Putina rabdare