Single post: Primele imagini in-game din The Last Of Us

  1. #1 SP
    PlayStation Forever! Chris's Avatar

    Primele imagini in-game din The Last Of Us

    Faimoasa revista GameInformer a postat astazi un set de poze in-game din The Last Of Us, si vreau sa va spun ca uitandu-ma la ele, ma gandesc ca PS4 este destul de departe. Imaginile de mai jos sunt doar o mostra din cele 20 ce urmeaza sa vina in numarul lunii Martie al revistei. Din ceea ce am aflat pana acum, luptele includ atat arme militare cat si arme "albe". Acestea se vor strica dupa uzura, deci va trebui sa cautati noi obiecte frecvent, in timp ce veti juca acest joc. Majoritatea jocurilor postapocaliptice prezinta culori reci, triste, in timp ce cei de la Naughty Dog au folosit culoarea naturii adaugand ceva mister povestii in sine, in acelasi timp, aducand si ceva cu totul nou pe piata, fata de zombalaii cu care ne-am obisnuit in Left 4 Dead si multe alte titluri. Daca va uitati atent, in una dintre aceste imagini este podul acela galben din Pittsburgh, deci probabil jocul ne va purta prin mai multe orase, ceea ce pare chiar interesant. Developerii The Last Of Us au spus ca Ellie nu va fi jucabila in joc, AI-ul ei fiind unul dintre punctele pe care echipa se axeaza cel mai mult. In demo-ul care a fost prezentat lumii, dupa usile inchise, ea reusea sa tina pasul cu jucatorul, si in acelasi timp, nu iti intra in cale. Nu parea sa aiba nevoie de vreun tratament special. Si da, stiu ca am lipsit mult de pe site, dar m-am intors (so you can start with the "welcome back, Chris!").
    Attached Images Attached Images joel-points-out-bridge.jpg joel-hit-plank.jpg joel-ellie-well-lit-street.jpg