Orice argumente mi-ai da ca nu e si ca nu se merita, nu ma intereseaza. Cred ca principalul motiv e ca dezinteresul pentru argumente iti ofera o oarecare stabilitate atunci cand treci printr-o perioada instabila (ha!, ce poetic).
In vremurile in care traim, in care Pluto azi e planeta si maine unii oameni de stiinta declara ca nu mai e, in care nu mai ai nici un Dumnezeu in care sa crezi datorita controverselor care inconjoara religia, noile generatii au nevoie de o oarecare stabilitate.
Astfel ca.. simti nevoia de a alege tabere.
Cateodata nu trebuie sa fii intr-o tabara mare. Sunt foarte multi fanboy care se considera un grup excentric de entuziasti doar pentru ca fac parte dintr-o comunitate mica. De exemplu, razboiul CRT vs LCD e cel la scara larga, dar un fanboy Panasonic LCD ar putea spune ca "mai bine stati la CRT decat sa treceti pe alte LCD-uri".

In concluzie, pentru ca nu mai am nici macar siguranta existentei (poate maine aflam ca de fapt suntem extraterestii, sau ca Darwin e de fapt Dumnezeu si ca si-a scos teoria doar ca sa musamalizeze cazul) prefer sa traiesc intr-o lume in care sa ma mint singur ca Microsoft face cele mai bune console, ca Borsec imbuteliaza cea mai buna apa plata, s.a.m.d.