Salut,ma numeste Carlos.De vreo 5 anii am ,,milogit'' un acvariu ca sa spun asa ,dar aveam doar 7 8 ani si nu prea eram interesat de el.De cateva luni mia atras atentia si sunt inebunit dupa el.Nu e cine stie ce,un acvariu de 40l cu 9 chiclasoma nigrofasciatum ,1 corydas paleatus si un ancistrus .Problema ar fi urmatoare e un acvariu dezastruos wow 9 convict =minim 80 l deci ce mia dat in cap? hai sa fac unul mai mare nu am mai facut nicio investite in el l am lasat asa cum e fiindca mai astept 1 saptamana 2 pana se incalzeste vremea ca altfel nu poate taia tata geamu sa mi faca alt.Masurile ar fi cam 90x40x50 ce ce ar insemna vreo 120- 140l.

Ce ziceti as putea adauga langa ,,Tigrisori'' mei cativa scalari cand voi face acvariul cel nou sau ar fi o idee proasta , fiindca ce mi da prin cap ar fi sa ma mai iau de la petshop cateva chiclide?? ce zicetii.
As mai fi interesat de plante usor de intretinut chiar plante care nu necesita substra.
Chiar vreau sa am un acvariu cat mai natural.Maine o sa fac niste poze cu cel actual sa va convingeti ca e un dezastru dar astept cu nerabradare ,,marea investitie'' cine ma poate ajuta cu idei despre plante chiclide si etc.... va rog spuneti sunt deschis.Nu sunt cel mai prost acvarist ,am cateva cunostinte chiar daca am 13 ani