Poate tu le-ai aclamat pentru grafica. Eu, sincer iti spun, datorita lui Uncharted 1, m-am simtit din nou ca in anii '90 , cand jucam cu fluturi in stomac cam orice joc pe care il prindeam.

Iar asta nu tine de grafica, sau mai stiu eu ce. Pentru ca, guess what, eu l-am jucat abia in 2010.

Eu nu vad de ce argumentele legate de story si gameplay nu ar fi solide. Doar pentru asta te joci. Eu chiar nu va pot intelege. Nu e ok dpdv hardware PS3-ul, il vindeti si jucati tot ceea ce spuneti voi ca va aduce satisfactie datorita graficii mai bune, pe PC. Considerati ca Orbis va fi outdated la momentul aparitiei, nu il cumparati si investiti in PC. Is that simple.

Cat despre ceilalti, care accepta atat plusurile cat si minusurile consolei, probabil il vom cumpara daca ne va satisface aceste doleante. Deocamdata n-am cum sa speculez pe baza unor zvonuri. Daca va fi 6670 inauntru cu o grafica de 2 lei probabil ca nu il voi cumpara. Daca va fi custom chip si voi vedea jocuri deosebite ruland pe el, cu siguranta va fi must buy pentru mine. Dar indiferent cu ce l-ar echipa, trebuie sa tineti cont ca orice consola, in timp se uzeaza moral. Cu alte cuvinte va fi depasita de configuratiile PC. Eu pot sa traiesc cu asta, iar daca Sony imi livreaza cam aceeasi reteta ca si la PS3, cumpar.

Quote Originally Posted by erik95 View Post
De Dragon Age sau Battlefield 3 ce zici? Dragon Age e muult mai bun pe PC, la fel si Battlefield 3. Cam orice shooter e mai bun pe PC, cam orice RPG e mai bun pe PC (datorita modurilor). De ce sa nu avem si grafica, pe langa gameplay sau story. Si sa fim seriosi, primul Uncharted a fost aclamat pentru grafica, mai ales ca se sustinea ca nu foloseste nici jumate din puterea PS3ului. Pe toate forumurile lumea era in extaz din cauza graficii acelui joc (multi il considerau un "rival" pentru Crysis). Cand joci prima data un joc, ce spui? Wow, ce story are? Nu, remarci aspectul, iar o grafica slaba strica uneori experienta de joc.
Si ca un adevarat consolist, ar trebui sa stii ca e Gran Turismo, nu Grand Turismo