Orbis va fii de vreo 3 ori mai tare ca PS3. Pe Sony (care vor sa faca profit cu consola de data asta) cred ca asta ii preocupa in primul rand. Pe majoritatea consolistilor nu-i intereseaza grafica, vezi asta si din vanzarile actuale pe console. Ori consolistul cand isi va lega Orbis-ul de TV si va vedea ce trasnet se vede, prin comparatie cu PS3, va fi foarte multumit de noua achizitie, si cu asta, basta.
Crezi ca cei de la Nintendo au fost cretini cand au lansat Wii cu hardware-ul ala? Da ce si-au zis, ia sa facem noi consola asta fun sa se distreze lumea, iau trantit un dildou si au avut vanzari in prostie. Nu statea nici dracu sa masoare fps-urile, AA-urile, antialiasing-urile...

Consolele au un target anume. Chiar daca mai exista pintre noi cate unul care se entuziasmeaza la cifre brute daca le vede la o consola, aceasta nu i se adreseaza lui.
Personal, chiar daca mi-ar fi placut ca zvonurile astea sa se refere la un hardware ceva mai impresionant, ma va durea in cot de placa grafica din Orbis, pt ca oricum am da-o aceasta va fii cu mult peste PS3. Vreau sa vad jocuri mai ieftine, piata SH libera, ceva, nu mult, inovativ fata de ceilalti...si cam asta ar fi.

A da, si sa nu uit, as mai fi vrut sa iasa in 2012.