Dracu sa-l ia de joc Cosmine, nu era vorba de lag pe tot serverul, era vorba de lag la 2-3 tipi.
Din cate stiu eu, serverele nu au auto-kick daca ai ping mare. Asa ca poti sa te conectezi la un server din alta regiune, si sa-ti bati joc de ei, pentru ca tu ii vei omora instant si lor le va fi greu sa te omoare.

Cel mai frumos e cand pui C4 pe un tanc in miscare. Iti arata cum se lipste C4 de tanc, il vezi cum se departeaza cu alea 3 patratele/cerculete/ce naiba or fi care reprezinta C4 pe el, apesi sa faca boom si.... suicide. Ca de fapt C4 e pe jos la picioarele tale.
Am patit asta de vreo 5-6 ori intr-o seara.
Da-o dracu de treaba, e asa de greu ca macar sa-mi arate ca sunt pe jos si nu pe tanc? In BC2 nu tin minte sa fi fost faze din astea.

Legat de ECM/Flares, ECM distrage racheta daca trece prin norul pe care-l creezi, flares le distrage oricum. Insa si cu flares luam racheta dupa racheta.
Oricum, o groaza de chestii zic ca le-au reparat in patch-ul asta si de fapt ciu-ciu. Inca iau damage mare cand sar de la 1 metru, inca nu-mi sare peste obstacole, etc etc. Ca sa nu mai zic de lucrurile pe care le-au stricat. Mai nou heatseeks explodeaza in spatele avioanelor cam jumatate din timp (deci sunt cam inutile) de exemplu.
Sau 93R: Symthic.com

For some reason the 93R has been buffed exponentially. It now does 25 damage but retains its 900 rpm. It beats assault rifles such as the aek because it's max dmg goes out to 12 meters. It beats the 900 rpm pdws because it has the same range and fire rate but 25 instead of 20 damage(and more min damage too). Its hipfire is good, it has a very quick reload, has the same mag size as a pdw, and from what ive heard, it's not effected by suppression because it's a sidearm. Obviously you can't put a suppressor on it but for close quarters isn't it the most optimal choice? Or am I missing something?
Si mai sunt o groaza de exemple.
Auzisem de M26 ca ar fi super bun dupa patch, si mai nou am aflat ca cica ar fi din cauza unui glitch care il face sa traga cu gloantele armei in loc de flechettes. Deci in cazul lui G3 fiecare proiectil (si ies 12) face 34 damage de aproape. Misto, nu?
Cand o sa afle lumea o sa fie plin metro/bazaar/seine de M26 cum era pe vremuri USAS-ul.

Partea cea mai noasala e ca pana la noul DLC nu cred sa vedem vre-un patch.