Quote Originally Posted by Khan View Post
Vorbesti de parca nu dezvoltatorii ar trebui sa faca suport pentru SmartGlass. Tableta de 7", tableta de 11", telefon de 4", etc. etc. Prea complicata treaba incat sa inlocuiasca controllerul complet.
Pai developerii sa faca suport pentru SmartGlass, normal... ca de-aia iau carute de bani (chiar si pentru titluri expirate, care au ajuns la a n-a parte fara pic de inovatie, fara nimic interesant). Daca tot le e asa greu sa scoata IP-uri noi, sa lucreze la suport pentru SmartGlass. Nu trebuie sa inlocuiasca de tot controllerul, trebuie doar extra ca extra optiune. Cui ii place foloseste, cui nu... nu
Quote Originally Posted by Khan View Post
La WiiU jocurile sunt gandite cu ecranul + butoanele ca elemente principale de gameplay.
Gresit. Jocurile de WiiU le vei putea juca si pe controllerul cu touchpad, dar si doar de pe Wiimote. Eu nu am vazut nicaieri scris ca WiiU Controller-ul (cel cu touchpad) va fi obligatoriu. Si sper sa nu fie, ca totusi Wii-ul imi placea pentru controllerele gen Wiimote care se "mulau" pe mana... Nu mai e acelasi lucru cand te joci cu "tava" in brate