Quote Originally Posted by MonkY View Post
Eu am zis 100 EUR pe luna pentru ca asa cum am spus... ar trebui sa facem o medie. Si daca intr-un an mai punem si o consola (in jur de 300 USD), mai punem si perioada de Craciun... mai bagam si cate un Collectors Edition, cam pe-acolo cred ca ajunge La urma urmei sunt luni in care de-abia merita sa iei un joc, doua (si acelea la super oferta).
Aceeasi curiozitate o am si eu, de ce sunt sumele in euro? (si in USD la console, ciudat)... Cred ca majoritatea isi iau salariile (sau alte venituri) in lei, "valuta" oficiala e tot leul, etc.

Si ca sa fiu ontopic (cat de cat) cheltui cam 200-300 lei pe luna, dar depinde enorm de luna, sunt luni in care nu cumpar nimic (sau cumpar 1-2 jocuri foarte ieftine) si sunt luni cand cheltui peste 2000 lei/luna ca iau multe titluri Collector's.

Am si uitat sa spun, asta a fost anul trecut, anul asta am lasat-o mult mai moale, strang bani ca sa ma mut de la garsoniera la 2 sau 3 camere si bugetul pt jocuri a fost serios afectat, iau doar ce gasesc la pret foarte, foarte, foarte bun.