acu o saptamana am cumparat CE-ul de la Gameshop (am spus eu ca o sa il cumpar candva...dar am preferat sa dau 70 de lei in loc de 299 ). Cum mi s-a parut jocul? INCREDIBIL! Am stat de la 10 pana la 5 dimineata si m-am jucat in continuu (desi aveam de mers la lucru a doua zi) si pentru ca a urmat o zi de vineri, mai nimeni nu era la locul de munca asa ca am plecat mai devreme. NUMAI BINE! Am profitat de sansa asta, am mai bagat 4 ore de joc si l-am terminat!

deci ca sa il termin mi-a luat vreo 10-11 ore pe medium. Demult nu am mai jucat ceva care sa il termin intr-o zi. Dar nu ma plang ca a fost "asa" de scurt. Povestea mi s-a parut incredibila, personajele memorabile si de care ajungi sa te atasezi, universul din Enslaved o cu totul unic (ce ma bucur ca au ales developerii sa schimbe atmosfera aceea clasica pentru un scenariu post apocaliptic (colourful apocalypse for the win!)).

10 din 10 de la mine! oarecum mi-a adus aminte de Final Fantasy X (si acela avea o poveste incredibila, era foarte colorat, personaje memorabile, momente emotionante etc). Singura chestie ce ma enerveaza e ca editia de colectie nu iti ofera si DLC-ul gratis ..daca il aveam la indemana atunci il devoram si pe ala pana acum. Ninja Theory, jos palaria pentru capodopera asta de joc!