Quote Originally Posted by GS0Ls View Post
Been there, done that. The best one you can get!
SteelSeries SenSei Mouse gaming - PC Garage

Mana mi se pliaza perfect pe el.
In mare cred ca si 718 bk-ul meu are cam aceasi forma/dimensiuni; am observat ca a4tech copiaza dupa ei. Eu incerc sa gasesc o alta varianta. Stiu de sensei ca e un mouse destul de zdravan din punct de vedere tehnologic(chiar ma gandeam sa il iau cand aparuse; lift distance-ul ala ma tenta in special pentru FPS-uri).
Ce ma supara pe mine cel mai tare la actualul mouse este lungimea si latimea lui in special. E oarecum lung(in jur de 12 cm; sensei are 12.5) si sunt nevoit sa il tin in claw grip; chestia asta automat imi afecteaza si calitatea click-urilor(sunt nevoit sa apas mai tare; daca apas la capatul butoanelor treaba e total diferita, mult mai ok, insa imi este peste mana sa fac asta). Deci cred ca as avea nevoie de un mouse potrivit ca marime(sa zic un 10.5 - 11.5 cm maxim si o idee mai ingust) pe care sa il pot tine eventual in palm grip, sa fie cat mai comod pentru perioade lungi de lucru. Sincer ma mir de ce nu scot si un sensei mai scurt... nu toti gamerii au mainile medii-mari. Am vazut o gramada de persoane care isi vand sensei-ul si asta banuiesc ca se datoreaza dimensiunilor in primul rand si butoanelor din dreapta, prost amplasate. Forma n-ar fi rea.