Quote Originally Posted by Strike105X View Post
Am o intrebare, cam care limbaj de programare ar fii cautat si bine platit ? Java, C# sau C/C++ ?
Depinde ce skill-uri ai si unde gasesti sa te angajezi. Sincer, in momentul de fata cred ca cei mai cautati sunt programatorii in php/sql/html5... cum totul incepe sa se mute pe web...
Quote Originally Posted by GeOKeR View Post
Imi poate recomanda si mie cineva un mouse bun pentru grafica(3ds max, photoshop)? Cand zic bun, ma refer sa fie ergonomic in primul rand, sa pot tine mana pe el ore in sir; am de tras de vertexi
Momentan am un a4tech 718bk... dar nu prea inteleg cu el cand lucrez. Parca nu imi convine ceva la forma lui(in afara de faptul ca e destul de mare). Imi vine sa dau cu el de pereti. La jocuri merge cat de cat, dar tot nu sunt multumit. Deci in general as dori ceva nitel diferit fata de forma aia si sa fie mai mic. Ma gandeam sa incerc un RAT 9 ca e si wireless, dar mi-e frica sa nu dau o caruta de bani pe el degeaba.
Any ideas?
LE: Am uitat sa zic ca inainte am avut o petarda in genul asta dar ma intelegeam mult mai bine cu forma lui(era si mai mic) fata de 718bk-ul ce il am acum.
In niciun caz sa nu-ti iei RAT! Am eu un RAT7 care sta ca bibelou. Folosit 30 de minute... Senzorul e de 2 lei (sare cand vrea el). Also, pentru Photoshop & Co, nu-ti recomand wireless-uri. Cred ca asta te va satisface: Razer Taipan Mouse gaming - PC Garage

P.S. De ce Dzeu nu puneti intrebarile pe aria de hardware/software?