Sunt atatea jocuri, daca nu-ti place unul ca e "prea violent" nu-l joci. E ca si la filme sau la canalele TV, nu-ti place - nu te uiti, simplu. Cine e "deranjat" ca un anumit joc e "prea violent" are o problema GRAVA la mansarda. Grava de tot. Din pacate sunt multi cimpanzei care se plang ca jocurile sunt violente si ca ei sau odraslele lor sunt afectate.

Nu-ti place un joc ca e violent? Nu-l juca, e atat de simplu... Si nu-l cumpara din start, sunt demo-uri, trailere, review-uri.

Eu vreau violenta in jocuri, imi plac FPS-urile la nebunie, vreau sa vad cum sare sangele peste tot. E un joc, ma distrez, pot face in joc ce in viata reala n-as face niciodata. Daca esti pudic nu te uiti la filme xxx. Daca esti sensibil nu joci jocuri violente. Nu inseamna ca daca tu esti sensibil trebuie sa fie interzise jocurile violente, e stupid, e ca si cum as spune ca mie nu-mi plac bananele, au gust naspa, ma deranjeaza. E simplu, nu le consum si gata, nu cer sa fie interzise.

Deci nu - nu consider deloc violenta exagerata in jocuri si nu ma deranjeaza absolut deloc.