Quote Originally Posted by Zombozo View Post
Amuzant cum majoritatea jocurilor enumerate de tine nu sunt altceva dec�t dovada că EA este cancerul industriei, au distrus francize precum Mass Effect, Dragon Age, Battlefield şi Dead Space doar pentru a se adresa unui public c�t mai mare şi a obţine c�t mai mulţi bani. Also Crysis e doar publicat de EA, din c�te şţiu eu Crytek nu sunt o sub-divizie EA.
Nu sunt total de acord, poate in ceea ce priveste Dragon Age deoarece 2-ul a fost o catastrofa. Se intampla la toate casele mari. In schimb nu pot sa inteleg cu ce au distrus Mass Effect, Dead Space sau Battlefield. Toate continuarile seriilor au fost foarte bine primite de majoritatea fanilor, multiplayerul Mass Effect a fost un succes extraordinar iar Battlefield 3 se joaca in draci pe toate platformele la aproape un an de la lansare. Sau de ce au distrus Dead Space? Si as dori argumente pentru continuarea primului deoarece vorbim sa ne aflam in treaba daca ne dam cu parerea despre un joc care inca nu a aparut, in speta partea a 3-a. Despre Crysis stiu foarte bine ca e doar publicat de EA, ma refeream la francize asupra carora EA are orice fel de drept: financiar sau proprietate intelectuala, de publicare etc.

---------- Post added 21-08-2012 at 04:31 PM ----------

Quote Originally Posted by CSergiu View Post
Degeaba, oricat de proasta ar fi realitatea exista acei oameni care nu o vad... acei brainwashed fanboys care ar da bani pe orice joc care are sigla EA pe coperta.

Cum va simititi sa fiti storsi de bani pentru niste jocuri extrem de slabe?
Argumentul tau extrem de corect documentat ma plesneste cu o palma care imi aduce aminte de logica, valoarea, adevarul si grija fata de tara a politicienilor romani in ultimii ani. Te si vad la consiliu' judetean Dolj peste 3 ani. Si vezi sa nu-ti pocneasca vreo vena, e canicula si ambulantele sunt foarte ocupate.