Era de asteptat sa vina si momentul asta. Parca la ME 3 a fost tot tambalaul acela cu dlc-urile puse deja pe dvd?
Ideea e ca EA are studiouri/echipe destul de bune de productie. Partea proasta insa, esta ca nu le se acorda destul timp sa isi faca treaba. Ei au acum nevoie de cineva care sa le arate directia si sa le lase mana libera sa lucreze la jocuri si sa le finiseze. Daca sunt manati de la spate ca niste cai de cursa lunga in scopul obtinerii unui profit rapid, nu le va mai merge. Dovada a disperarii lor cred ca sta si dlc-ul acela cu mai multe finaluri pentru ME3 sau schemele idioate de marketing cu care ne-au lovit in ultima perioada si care aproape ca au impus si un trend si printre restul companiilor(taxele de multiplayer la jocuri sh pe care le-a preluat si sony). Cu ME3 cred ca au vrut sa isi mai spele din pacate, ascultand de fani/consumatori. Din pacate ala a fost doar un mic pas. Ar fi nevoie de mai multe gesturi asemenatoare sa poata castiga iar simpatia cumparatorilor. Deci nu e vina studiourilor, care poate ar oferi mai mult - cat este vina publisherului care vine cu finantarea dar impune ce reguli vrea fara sa asculte de nimeni decat atunci cand e in rahat pana la cot.
Apropo de rockstar si 2k - daca nu ma insel ei sunt sub tutela Take Two. Ar fi interesant daca ar putea sa ii achizitineze ei, dar nu cred ca au resursele necesare din pacate.