Quote Originally Posted by Chifteluta View Post
free mc boot merge si pe slim.

Avantaje: nu trebuie sa modezi consola. Pastrezi garantia. Nu ai de a face cu problemele chipului (care pot sa existe sau nu). Ai diverse aplicatii pentru MP3 Sau AVI.
Dezavantaje: Nu poti juca jocuri piratate de PSX. Merg doar jocuri pentru PS2. Iti trebuie ESR Patch (asta nu este neaparat un dezavantaj). HDD Loader nu merge decat pe FAT. Ca sa-ti modezi consola cu free mc boot, iti trebuie o alta consola modata cu free mc boot sau cu chip. Google este cel mai bun prieten al tau.
Pe youtube am vazut ca a instalat mc free boot de pe un usb stick bagat in consola si a instalat mc boot pe memcard (deci fara consola modata sau chip) dar ii tot facuse si la usb niste smecherii de patch sau de fisiere boot. Parca am mai vazut pe net undeva ca poti scrie kitul mc boot pe un cd bagi intai swap magic cd si apoi bagi cdul cu MC boot si il instalezi pe memcard (deci si aici fara consola modat sau chip).

Daca am zis cumva prostii va rog sa ma corectati (nu ma supar). Astept parerile voastre sau sfaturile voastre (care au fost si aplicate odata de voi) . Noroc baieti (si fete dacas pe aici ) !