Pana la urma l-am luat, sunt mult mai multumit de el decat credeam ca voi fi.Astia de la net tot insistau sa ma duc cu el la ei dar pana la urma m-a ajutat un prieten cu teamviewer si mi l-a setat el, a clonat adresa de MAC, a pus-o pe cea a placii de retea pare-mi-se.Conexiunea de la el la PC e facuta cu un cablu crossover, momentan nu am simtit nicio piedica, cat despre wireless iau cu o viteza exagerat de mare, am luat o aplicatie mai mare sa-mi dau seama de viteza, dead trigger 150mb, din casa imi lua cam cu ~3mb/sec iar de afara cam cu 1.7mb/sec, streamig-ul merge ca uns, aproape totul merge perfect, aseara lua cu o viteza cam mica, pana in 1mb dar cred ca e de la net, zilele trecute si prin cablu avea problema de nu-mi facea stream cum trebuie la youtube.
Cine vrea sa tina pe router laptop,tableta,pc,telefon,consola,pc cam simultan sa-si ia ce a recomandat Monky dar routerul pe care l-am luat cred ca ar tine perfect un laptop, un telefon si pc-ul prin cablu si la 50ron cat am dat pe el, isi face toti banii, tipul de la care l-am luat avea mai multe bucati, daca sunteti interesati dati-mi un mesaj si va pun in legatura cu el, d-link dir-600 este routerul.