Quote Originally Posted by szabi90 View Post
Eu am Jocurile originale " The lost vikings 1 " GBA " ; The lost vikings 2 - Norse by Norsewest " PC " ; Jazz jackrabbit 1/2 " PC "

Dupa parerea mea versiunea mai noua a jocului The lost vikings 2 "PC /SEGA SATURN / PS1 " este mult mai faina , grafica jocului este mult mai buna , personajele au voci , muzica mai buna etc...insa versiunea Snes se aseamana mai mult cu jocurl original Lost vikings 1.

Inca imi este dor de acea vreme cand ne jucam jocuri 2D , mergeam la internet cafe.

Am cumparat jocul the lost vikings 2 in 2003 , eu zic ca am avut noroc deoarece jocul este foarte rar. Il tin de collectie , valoreaza mult.
Hmm eu stiam in general ca jocurile (sealed sau mint-boxed) de Sega Saturn sunt mai rare si destul de scumpe (jocurile de sega saturn nu au putut fi deblocate pt. clonare-piratar3 fate de alte console, se chipuia consola SS care chip facea override la codul de protectie la joc).

Dar asa usor de pe ebay rezulta ca in varianta de Sega Megadrive e mai valoroasa 70-80$ iar Lost Vikings 2 pe snes e cam 100$ mint/fact. sealed (second-jerpelit e 20-30$, dar merge schimbata carcasa si o noua eticheta si e aproape ca nou asa).
***LOST VIKINGS 2 *NEAR MINT* SNES SUPER NINTENDO COMPLETE*** | eBay