Eu consider ca cel mai bine ar fi ca cele doua echipe ce urmeaza sa se infrunte sa stabileasca de comun acord ora si data meciului (intervalul in care se pot programa meciuri fiind stabilit dinainte - de exemplu intre Vineri 12:00 PM si Luni 12:00 AM).

De asemenea, ar fi bine ca fiecare echipa sa aiba voie sa-si amane fiecare meci, insa o singura data. Asta inseamna ca un meci poate fi decalat cu maxim 2 saptamani. Daca si la a treia programare exista probleme cu prezenta, atunci echipei aflate in inferioritate numerica i se ofera sansa sa joace, chiar si in aceste conditii, pentru a evita pierderea meciului cu scorul de neprezentare (7-0).

Cred este cel mai bine asa: toate echipele au drepturi egale si nici programul campionatului nu are foarte mult de suferit.

P.S.:
Cata25@ Eu l-am sfatuit asa. In felul asta nici n-o sa fie probleme cu gasirea a cel putin 6 echipe si nici n-o sa ne plictisim cautandu-ne pe harti. Daca exista obiectii, cred ca se poate reface poll-ul si sa introducem si aceasta varianta, de 3vs3.