Quote Originally Posted by biagyydog View Post
deci esti pro Apple, pro Samsung ? sau esti obiectiv, iar acum arati ca intr-adevar Samsung a fost prins in off-side ?
In cearta dintre ei sincer, nu ma intereseaza cine castiga. Ma refer la procese. Mi se par puerile, dar cum am zis mai sus, probabil n-au avocatii lor ce face. Si probabil fiecare din ei vrea mai multi bani, si daca se poate, concurenta sa nu mai vanda deloc. Desi culmea e ca Apple depinde de Samsung si invers.

Pe partea de smartphones, acum am un Samsung Galaxy Note. Inainte am avut un iPhone 4 si 3GS. Urmatorul va fi un iPhone 5. Si dupa, Dzeu stie ce o mai iesi. Am trecut insa prin Nokia (N95, 6610, etc.), Asus P525, Dell Axim, Compaq iPaq... si desigur nebuniile vechi de caramizi Motorola. Deci dupa cum vezi, nu sunt fanul unei tabere... merg pe ce-mi place si care-mi satisface nevoile.

Din experienta de pana acum, dintre Symbian, iOS, Windows Mobile, Android... trebuie sa recunosc ca cel mai stabil, cel mai rapid si cel mai ok (si dpdvd al aplicatiilor si jocurilor) este iOS-ul. Repet, din punctul meu de vedere... al unui tech geek caruia ii trec zilnic toate prostiile prin mana (pentru teste, repair, updates, fixes, etc.). Respect parerea fiecaruia, dar cum am mai zis, urasc ipocrizia. Mai exact pe aia care urasc orice produs de la firma X pentru ca urasc firma X in sine.

Cat despre Samsung prins in off-side, la urma urmei si-au facut-o cu mana lor. De ce n-a dat Apple in judecata pe Asus de exp.? Well, pentru ca ei nu s-au apucat sa copieze absolut tot ce au prins? Pentru ca au venit cu chestii originale? Oricum e un lucru bun... dupa cum se vede procesul a prins bine si la Samsung, care a inceput sa-si schimbe interfata, designul...