Single post: Roccat prezinta noile bestii...

  1. #1 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar

    Roccat prezinta noile bestii...

    Firma Roccat a prezentat zilele trecute trei bucati de ''soareci'' de gaming si anume: Kone XTD Max Customisation Gaming, Kone Pure Core Performance Gaming si Lua Tri Button (stiu au niste denumiri de nu le tii minte dar na, asta a fost alegerea producatorilor). Cu aceste trei noi modele firma Roccat spera sa acapareze o piata ticsita de astfel de gear folosit de pasionatii jocurilor video indiferent de genul jucat, in mare parte aceste modele se adreseaza gamerilor ''inraiti'' dar si a celor casual (cum sunt si eu de altfel). Chiar imi face placere sa vad ca pe piata se duce o batalie acerba pentru suprematia in acest domeniu.

    Astfel primul Kone XTD este construit pe o tehnologie Kone+, are un design ergonomic si foloseste senzorul laser 8200 DPI, Pro Aim R3, iar in burta bestiei gasim si un procesor ARM MCU pe 32 de biti, Turbo Core 2 la 72 MhZ si vine cu o aplicatie ce iti permite sa faci modificari de ordinul micronilor. Cel de-al doilea are exact acelasi specificatii ca si primul dar cu un procesor ceva mai slab, fiind mai ieftin, si nu in ultimul rand Roccat Lua este echipat cu cateva setari DPI ce pot fi ''aranjate'' dupa propriul plac, cu ajutorul unui singur buton.

    Toate cele trei bestii Roccat vor fi disponibile de luna viitoare la preturi cat de cat acceptabile si anume:
    • 89.99 de dolari Kone XTD
    • 69.99 de dolari Kone Pure
    • 29.99 de dolari Lua Tri-Button
    Attached Images Attached Images roccat.jpg